2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende telemetriutrustning för åtgärdsuppföljning i projektet Improve Aquatic Life
Beskrivning: Upphandlingen avser inköp av akustisk telemetriutrustning inom projektet IMPROVE AQUATIC LIFE. Syftet med upphandlingen är att säkerställa Havs- och vattenmyndighetens behov av efterfrågade varor, under kommande avtalsperiod.
Intern identifierare: 2026-001354
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30121420 Digitala sändare
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30121400 Dupliceringsmaskiner, 30121420 Digitala sändare, 51000000 Installation (utom programvara), 51200000 Installation av mät-, kontroll-, test- och navigeringsutrustning, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90710000 Miljöledning, 90714500 Miljökvalitetskontroll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling avseende telemetriutrustning för åtgärdsuppföljning i projektet Improve Aquatic Life