Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: 2.3.1-2022-021300
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att säkerställa Läkemedelsverkets tillgång till externt konsultstöd för genomförande av rekryteringsuppdrag inkl search gällande tjänster av IT-kompetens, chefs-, spets- och kontorspersonal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen