Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial
Referensnummer: UPPH2023-00022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Successiva avrop av el-material.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2023-03-27 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen