See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fällningskemikalier
Beskrivning: Kommunerna Kil, Forshaga, Hammarö och Grums bjuder härmed in till anbudsgivning gällande Fällningskemikalier. Upphandlingen består av 2 anbudsområden. Välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Fällningskemikalier polyaluminiumklorid (PAC)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104310:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Fällningskemikalie Granulat/pulver Aluminiumsulfat Avser Hammarö kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104310:Lot:2