299444-2023 - Frivillig förhandsinsynSverige-Tyresö: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Proceedo E-handelssystem avtalsförlängning
Referensnummer: 2023-KSUH 0062
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser förlängning av kommunens E-handelssystem då det finns ett fortsatt behov av att ha en plattform för kommunens anställda som på ett enkelt och lätt sätt kan avropa upphandlade varor och tjänster.
Tjänst för e-handel (beställning och fakturahantering)” till Tyresö Kommun. För detta
förlängningsavtal tillämpas samtliga avtalsvillkor från huvudavtalet.
Angivet pris är inte exakt, utan kan förändras något efter beslut om vilka moduler
och tjänster som ska ingå.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48812000 Ekonomiska informationssystem, 66151100 Elektronisk detaljhandel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling handlar om förlängning av befintlig avtal med Proceedo gällande vår interna E-handelssystem.
Förlängningen avser period 2023-06-29 -- 2024-06-28.