2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal skogsförvaltning
Beskrivning: Vaxholms Stad bjuder in anbudsgivare att lämna anbud i Upphandling av ramavtal för skogsförvaltning. Uppdraget omfattar förvaltning och skötsel av Vaxholms stads skogsinnehav. Skogsmarken återfinns på fastigheter som är geografiskt spridda i Staden, se Karta Vaxholms stads markinnehav (se bilaga Skogsbruksplanen). Upphandlingens uppskattade värde är 6 miljoner kr fördelat över avtalsperioden och takvolymen är 20 miljoner kr.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77231300 Skogsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102219:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk, 77231000 Skogsskötsel