299467-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – T2025-01205 Ramavtal expertstöd komplexa anläggningar, upphandling
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelT2025-01205 Ramavtal expertstöd komplexa anläggningar, upphandling
BeskrivningRamavtalet avser expertkompetens på gällande tekniska system inom projektledning, utveckling och drift inom bl.a. Scada, MCS, WM-vare-miljön (virtuell server-miljö), S-VMX.
Intern identifierareT2025-01205
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningRamavtalet avser expertkompetens på gällande tekniska system inom projektledning, utveckling och drift inom bl.a. Scada, MCS, WM-vare-iljön (virtuell server-miljö), S-VMX.
Intern identifierareT2025-01205 Ramavtal expertstöd komplexa anläggningar, upphandling