Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fristående datorer
Referensnummer: 425/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad är i behov av informationssystem (hård- och mjukvara) för att skapa och behandla säkerhetsskyddsklassificerad information i olika nivåer utifrån säkerhetsskyddslagen.
Göteborgs Stad avser teckna ett ramavtal för anskaffning, implementering och support av fristående datorer, kringutrustning (tex skrivare) samt lagringsmedia.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30237300 Datormateriel, 72500000 Datortjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen