299505-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Godshantering, lagring och tillhörande tjänster – Flyttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlyttjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar flyttjänster. Leveranserna ska ske successivt efter avrop under avtalsperioden. Region Uppsala köper årligen flyttjänster för ca 3 000 000 kr Idag finns ett avtal med Freys Express i Uppsala AB
Intern identifierareUPPH2025-00190
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000