299562-2021 - ÄndringSverige-Ludvika: Sand och lera
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Material jord, sand och fallskydd 2021 2
Referensnummer: GNU 2021/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14200000 Sand och lera
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser material så som jord, fallskyddssand och sand till kommunernas parker, lekplatser och annan kommunal mark.