299575-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Urologiprodukter, SLL512
Referensnummer: FSN 2021-0210
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar urologiprodukter såsom:
— Urinkatetrar,
— Uretärstent,
— Ballongkateter,
— Kateteriseringsset,
— Katetriseringsgel,
— Kopplingsstycken,
— Spolaggregat,
— Tryckreglerat spolsystem,
— Suprapubiskt blåsdränage,
— Urinpåsar,
— Urodynamikkateter,
— Kateter, övrigt,
— Ledare, Hydrofil,
— Laser, tillbehör,
— Stenfångar,
— Förbrukningsmaterial till transuretral flergångsutrustning,
— Injektionsnål till cystoskop,
— Cystoskop, uretäroskop, engångs,
— Biopsinålar för prostatabiopsi.