See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av kapitalförvaltning, banktjänster samt redovisning och stiftelseadministration
Beskrivning: Beställaren har behov av tjänster innefattande kapitalförvaltning, banktjänster samt redovisning och stiftelseadministration. Mer information om uppdragen framgår av förfrågningsunderlaget i sin helhet. Upphandlingen är uppdelad i fyra anbudsområden enligt nedan. 1. Kapitalförvaltning 50 % 2. Kapitalförvaltning 50 % 3. Banktjänster 4. Redovisningstjänster inkl stiftelseadministration Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Anbudsgivare som lämnar anbud på både anbudsområde 1 och 2 avseende kapitalförvaltning kan dock endast tilldelas ett av anbudsområdena. Beställaren har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör per anbudsområde under förutsättning att samtliga krav enligt förfrågningsunderlaget uppfylls.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79211000 Redovisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108271:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79211100 Bokföring, 79211200 Sammanställning av bokslut