Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fotbollsmål och nät
Referensnummer: GNU 2019/77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37410000 Utrustning till utomhusidrott
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar fotbollsmål och nät. Samtliga offererade produkter ska hålla en kvalitetsnivå som passar för skolbruk. Med detta menas att de ska hålla för hårt slitage i form av dagligt användande under en längre tid. Det ska även finnas produkter i sortimentet som kan uppfylla förväntade egenskaper utifrån avsett användningsområde och vara godkända för svenska fotbollsförbundets krav för spel i fotbollsallsvenskan, superettan och damallsvenskan. Gällande kommunerna, Borlänge, Falun, Hedemora och Ludvika.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen