299706-2016 - ResultatSverige-Karlstad: Informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System öppna källor OSINT.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 27: Övriga tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlstad.
Nuts-kod SE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
OSINT-tjänst som insamlar information och sorterar den i av MSB definierade bevakningar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48810000 Informationssystem, 48000000 Programvara och informationssystem, 48517000 IT-programvara, 48610000 Databassystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.