299712-2016 - ResultatSverige-Jönköping: Ortopediska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopedtekniska tjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 25: Hälso- och sjukvård och socialtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköpings län.
Nuts-kod SE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av ortopedteknisk verksamhet.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
85111600 Ortopediska tjänster, 85121283 Ortopedisk vård
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.