299713-2016 - ResultatSverige-Jönköping: Psykiatrisk eller psykologisk vård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykiater och psykolog till Rehabiliteringsmedicinska kliniken försäkringsmedicin Höglandssjukhuset Nässjö.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 25: Hälso- och sjukvård och socialtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköpings län.
Nuts-kod SE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser psykiatriker- samt psykologinsatser i samband med SLU, TMU och AFU med psykiatrisk inriktning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.