299720-2016 - ResultatSverige-Överkalix: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling linjetrafik.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Norrbottens län.
Nuts-kod SE332 Norrbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av busslinjetrafik inom Kalix tätort.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
60100000 Vägtransporter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 3 738 199 SEK
exkl. moms