Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem
Referensnummer: KS 2019/145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekonomisystem för Trosa kommun och dess bolag och stiftelser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48443000 Programvara för redovisning, 48444000 Redovisningssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen