2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brandskydd SLL 741
Beskrivning: Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar Brandskydd till de upphandlande myndigheter som framgår av Bilaga 5 – Lista över Avropsberättigade. Upphandlingen är uppdelad i följande anbudsområden: Anbudsområde 1: Brandskyddsmaterial Anbudsområde 2: Brandskyddsutbildning
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35111400 Brandräddningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122296:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44480000 Diverse brandskyddsutrustning, 35111300 Brandsläckare, 75251110 Brandskyddstjänster