See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konferenslokaler i och/eller i närheten av Östersund och Sundsvall
Beskrivning: Mittuniversitetet ska upphandla konferenslokaler för dag-konferens och helpensions-konferens på orter mellan Östersund och Sundsvall med omnejd. Upphandlingen avser täcka de konferenslokaler som inte omfattas av de statliga ramavtalen på Kammarkollegiet. Ramavtalet som upphandlingen renderar i kommer således inte att stå i strid med de statliga ramavtalen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Konferenslokaler i och i närheten av Sundsvall - dagskonferens
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125634:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79952000 Evenemang, 79951000 Organisering av seminarier
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Fastavtalstid om två (2) år med möjlighet till förlängning vid två (2) tillfällen, ett (1) år per gång.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Konferenslokaler i och i närheten av Sundsvall - helpension
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125634:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Konferenslokaler i och i närheten av Torpshammar - dagskonferens och helpension
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125634:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Konferenslokaler i och i närheten av Sollefteå - dagskonferens och helpension
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125634:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Konferenslokaler i och i närheten av Härnösand - dagskonferens och helpension
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125634:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Konferenslokaler i och i närheten av Ånge - dagskonferens
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125634:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Konferenslokaler i och i närheten av Ånge - helpension
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125634:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Konferenslokaler i och i närheten av Bräcke - dagskonferens
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125634:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Konferenslokaler i och i närheten av Bräcke - helpension
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125634:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Konferenslokaler i och i närheten av Ljungaverk - dagskonferens
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125634:Lot:10