299831-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Programmering av mjukvara samt rådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem 2.0
Referensnummer: 908/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ärendehanteringssystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48333000 Programvara för kontakthantering, 48445000 Programvara för kundhantering, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 48810000 Informationssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72262000 Utveckling av programvara, 72263000 Programimplementation, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ärendehanteringssytem.