Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande enhetens benämning på upphandlingen Pellets till fjärrvärmeverksamhet.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Emmaboda.
Nuts-kodSE213 Kalmar län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av pellets till fjärrvärmeverksamheten i Broakulla, Algutsboda och Långasjö i Emmaboda kommun.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
09100000 Bränslen, 09111400 Träbränslen
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner