299852-2016 - ResultatSverige-Södertälje: Elektrisk utrustning och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grossist för el och stadsnät materiel.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Södertälje.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681410 Elmateriel, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32560000 Fiberoptiska material, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44320000 Kabel och tillhörande produkter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.