299856-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Glasögon – Arbetsanpassade glasögon
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetsanpassade glasögon
BeskrivningUpphandlingen omfattar arbetsanpassade glasögon för bildskärm.
Intern identifierareSF 2026/275
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
Ytterligare klassificering (cpv): 33734100 Bågar och skalmar till glasögon, 33734200 Glasögonglas
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareArbetsanpassade glasögon