Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lager och logistiktjänster
Referensnummer: A618.051/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79991000 Lagerhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lager- och logistiktjänster för Polismyndigheten, Kriminalvården och Tullverket. Ramavtal för perioden 1.1.2022 – 31.12.2023. Option på ytterligare 1+1 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60161000 Pakettransporter, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen