299929-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende markberedning inom Jämtland-, Norrbotten- och Västerbottens län
Referensnummer: 1088/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal avseende skogsvårdstjänst markberedning inom Jämtland-, Norrbotten- och Västerbottens län som SFV förvaltar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03400000 Skogsbruk och skogsavverkning, 16100000 Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling, 16120000 Harvar, markberedningsharvar, kultivatorer, ogräsharvar eller hackor, 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77200000 Skogstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen