299945-2025 - Resultat
Sverige – Skogsförvaltning – Ramavtal skogsförvaltning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal skogsförvaltning
BeskrivningVaxholms Stad bjuder in anbudsgivare att lämna anbud i Upphandling av ramavtal för skogsförvaltning. Uppdraget omfattar förvaltning och skötsel av Vaxholms stads skogsinnehav. Skogsmarken återfinns på fastigheter som är geografiskt spridda i Staden, se Karta Vaxholms stads markinnehav (se bilaga Skogsbruksplanen). Upphandlingens uppskattade värde är 6 miljoner kr fördelat över avtalsperioden och takvolymen är 20 miljoner kr.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77231300 Skogsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102219:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk, 77231000 Skogsskötsel