2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tryckeritjänster
Beskrivning: Uppdraget består i att tillhandahålla Luleå kommuns behov av externa tryckeritjänster vid större volymer som vid massutskick, samt att säkerställa lättillgänglig lokal information till alla Luleå kommuns invånare med Luleå kommuns egna hushållstidning "Vårt Luleå".
Intern identifierare: KLF 2025/512
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79341100 Reklamrådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22140000 Foldrar, 22150000 Broschyrer, 22210000 Tidningar, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1: Tryckeritjänster
Beskrivning: Uppdraget består i att tillhandahålla Luleå kommuns behov av externa tryckeritjänster vid större upplagor för exempelvis massutskick av broschyrer, flyers och övriga liknande tryckeritjänster.
Intern identifierare: Delområde 1: Tryckeritjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2: Vårt Luleå
Beskrivning: Uppdraget består i att tillhandahålla Luleå kommuns behov av externa tryckeritjänster för att säkerställa lättillgänglig lokal information till alla Luleå kommuns invånare med Luleå kommuns egna hushållstidning "Vårt Luleå".
Intern identifierare: Delområde 2: Vårt Luleå