300016-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Inspektion av ventilationssystem – Service av Ventialtions- och kylanläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService av Ventialtions- och kylanläggning
BeskrivningUpphandlingen omfattar service för luftbehandling, kyl-och värmepumpar och värmesystem på kraftvärme- och värmeanläggningar inklusive kontor i framförallt Helsingborg och Ängelholm.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97062:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader