2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kylbyggnad samt reservkraftbyggnad till kraftvärmeverket Torsvik - bygg och mark
Beskrivning: Upphandlingen omfattar att uppföra 2 teknikbyggnader för kylanläggning och reservkraftanläggning med tillhörande markarbeten vid kraftvärmeverk Torsvik. Entreprenaden utförs som totalentreprenad och omfattar samtliga arbeten såsom projektering, leverans och montage till fullt funktions- och driftfärdiga byggnader.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130262:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport, 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 45236000 Markanläggning, 45000000 Anläggningsarbete