300118-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantering av schaktmassor
Referensnummer: TN 2021/261
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristianstad kommun upphandlar hantering av schaktmassor som uppstår i entreprenader knutna till kommunens projekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90522000 Tjänster i samband med kontaminerad jord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen