Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lustgasdestruktion Norrlands universitetssjukhus.
Referensnummer: VLL 1686-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar köp av en destruktionsutrustning för lustgas. Utrustningen ska användas vid Kvinnokliniken på Norrlands universitetssjukhus i Umeå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverans av utrustning för lustgasdestruktion till Norrlands universitetssjukhus i Umeå.