Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av andningsluftskompressorer, torkar och filter, med tillhörande kringutrustning
Referensnummer: RD22/00758
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser service och avhjälpande underhåll av Region Dalarnas andningsluftskompressorer, torkar och filter, med tillhörande kringutrustning. Upphandlingen omfattar även möjlighet att avropa tjänster för övriga tekniska kompressorer utanför lasaretten (ej tryckkärl)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service ska ske minst en gång per år eller enligt tillverkarens rekommendationer