300231-2019 - ÄndringSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anestesi/IVA-material
Referensnummer: DNRGS180296
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på anestesi/iva-material för successiva avrop till Region Halland, bland annat narkosmasker, larynxmasker, slangar, sonder, blodgassprutor, näsgrimmor, oxygenmasker, endotrakealtuber, bitblock, tandskydd, ögonskydd, andningstränare, filter, munvård, skydd för ultraljudsprober, varmluftstäcken, timdiuresmätning, CPAP och narkosset.