300249-2016 - ResultatSverige-Uppsala: Etanol
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Etanol.
Referensnummer: UH 2015/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24322220 Etanol
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala universitet avser att tillgodose behovet för Uppsala universitet och 6 st. ingående lärosäten att upphandla etanol för laborativ verksamhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen