Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generalkonsult för projektering av ROT-åtgärder på örlogshamnen i Göteborg
Referensnummer: 624/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket avser upphandla en generalkonsult för att projektera och upprätta handlingar för kommande utförandeentreprenad avseende ROT av örlogshamnen i Göteborg. ROT av örlogshamnen i Göteborg.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fortifikationsverket avser upphandla en generalkonsult för att projektera och upprätta handlingar för kommande utförandeentreprenad avseende ROT av örlogshamnen i Göteborg.