300264-2019 - ÄndringSverige-Härnösand: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsartiklar med distribution 2019
Referensnummer: 19RS622
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar förbrukningsartiklar med inköp, lagerhållning, plockning/packning, kundservice/support och distribution till beställande enheteter och brukare till Region Västernorrland, medverkande Kommuner, Kommunförbundet Västernorrland och Kommunförbundet Kollektivtrafikmyndigheten i Västernorrlands län.