2. Förfarande
Förfarande
Titel: Väderskydd till busshållplatser
Beskrivning: Region Uppsala och Trafik och Samhälle har för avsikt att upphandla en leverantör för hållplatsutrustning, väderskydd inkluderat med bänkar. Väderskydden ska placeras utmed busslinjerna i Regionen.
Intern identifierare: UPPH2024-00412
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Ytterligare klassificering (cpv): 34928400 Utrustning för allmän plats, 44212321 Busskurer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000