300301-2018 - ResultatSverige-Lysekil: Sopbilar med komprimator
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Komprimatorbil 2-fack
Referensnummer: 18/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144512 Sopbilar med komprimator
II.1.4.
Kort beskrivning
Rambo AB inbjuder till att inkomma med anbud på 2-facks komprimatorbil.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten, 34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen