Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2018-1007 Ramavtal Tunga fordon för Södertälje Kommun och Telge Återvinning AB
Referensnummer: TI 2018-1007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för tunga fordon.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34139000 Chassier, 34139300 Kompletta chassier, 34144510 Fordon för avfall, 34144511 Sopbilar, 34144512 Sopbilar med komprimator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för tunga fordon för Telge Återvinning AB och Södertälje Kommun samt upphandling av tre fordon med sopaggregat och en lastväxlare.