2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal – Besiktningstjänster hiss, tryckkärl och portar
Beskrivning: Locum AB är i behov av ett ramavtal för besiktningstjänster av tryckkärl, hissar, portar och lyftanordningar. Återkommande myndighetsbesiktningar ska vara utförda i god tid före förfallomånaden för respektive objekt. Besiktningar ska utföras enligt gällande föreskrifter och kravspecifikation för besiktningsman där Leverantören tillhandahåller besiktningstjänster under hela avtalsperioden. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95764:Lot:1