See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Patienvagnar 2024-4
Beskrivning: Denna upphandling omfattar köp av patientvagnar med tillbehör enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten. Vagnarna ska användas för distribution inomhus av patienttransporter från akutmottagningarna till andra verksamheter inom de tre sjukhusen i Region Västernorrland.
Intern identifierare: 24IU84
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33192120 Sjukhussängar, 33192150 Behandlingsbritsar, 33192160 Bårar, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34620000 Rullande materiel, 34911100 Vagnar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Krav Patientvagnar
Beskrivning: Denna upphandling omfattar köp av patientvagnar med tillbehör enligt beskrivning i Upphandlingsdokumenten. Vagnarna ska användas för distribution inomhus av patienttransporter från akutmottagningarna till andra verksamheter inom de tre sjukhusen i Region Västernorrland.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del