300357-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallsförbränning – Förbränning av hushållsavfall och rötrest
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörbränning av hushållsavfall och rötrest
BeskrivningDenna upphandling avser att för Nodava AB (Moravatten AB, Orsa Vatten och Avfall AB och Älvdalen Vatten och Avfall AB) täcka behovet av förbränning av följande fraktioner/delar; Upphandlingen är uppdelad på delområde A och B där område A avser; Utsorterat restavfall från hushåll, i befintligt skick.Grovt restavfall från återvinningscentraler och separat insamlat, i befintligt skick. och område B avser; Rötrest - rest från rötning av biologiskt nedbrytbart avfall
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513300 Avfallsförbränning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelPris del A: anges som totalkostnad i svenska kronor exklusive moms
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99704:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPris del B: anges som totalkostnad i svenska kronor exklusive moms f
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99704:Lot:2