Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Riskingenjörstjänster
Referensnummer: 21/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar två delar på vilka anbud kan lämnas var för sig:
- Riskbesiktningar
- Övriga riskingenjörstjänster, såsom naturskadesimuleringar och avbrottsriskanalyser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen