See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Tekniska konsulter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal av Teknsika konsulter. Avtalet avser att hantera mindre och löpande uppdrag såsom förtätningsprojekt, ombyggnadsprojekt med mera. Ramavtalsupphandlingen är uppdelad i 10 anbudområden. B kommer att anta två (2) anbud per anbudsområde. Omfattning av respektive anbudsområde framgår av ”7.2 Krav på konsulter och uppdragsbeskrivningar”.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Arkitekt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108781:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Brand
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108781:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: El, kraft, Tele, Data
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108781:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Energi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108781:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Konstruktör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108781:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Kontrollansvarig
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108781:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Akustiker
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108781:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Styr och regler
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108781:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Ventilation och VS
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108781:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Hiss
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108781:Lot:10