2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd för tentamensscanning
Beskrivning: Nuvarande avta går ut i oktober 2024 och KTH behöver nu gå ut i en ny upphandling av systemstöd för tentamensscanning. De övergripande syftet med upphandlingen är att utveckla, bibehålla och säkerställa: - Bättre myndighetsutövning - studenträttsligt och myndighetsrättsligt - Förbättrad arbetsmiljö för personal - Service till studenten genom att den per automatik får ta del av sin orättade respektive rättade tenta - Arbetet med en tydlig, gemensam och effektiv tentamensprocess för hela KTH
Intern identifierare: V-2024-0021
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del