See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grus samt grusleveranser
Beskrivning: Grus samt grusleveranser till hela kommunen, uppdelat på orten/områdena backe/Rossön, Hoting, Gäddede, Hammerdal och Strömsund. Grus kan hämtas av beställarna men även beställas inklusive leverans.
Intern identifierare: UPPH.2026.290
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Ytterligare klassificering (cpv): 14211000 Sand, 14212100 Bokad sten och grus, 14212110 Grus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsformulär generella krav
Beskrivning: Detta måste alla oavsett anbudsområde fylla i, det är för att visa på att man uppfyller kvalificeringskrav, mm.
Intern identifierare: 1876390-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område Grus Strömsund
Beskrivning: Besvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Strömsund
Intern identifierare: 1877945-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område Grus Hoting-Tåsjö
Beskrivning: Besvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Hoting-Tåsjö
Intern identifierare: 1876393-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område generell del
Beskrivning: Denna del behöver du bara fylla i om du vill lämna pris på fler fraktioner än vad som ingår i utvärderingen.
Intern identifierare: 1876394-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område Grus Backe-Rossön
Beskrivning: Besvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Backe-Rossön
Intern identifierare: 1876395-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Område Grus Hammerdal
Beskrivning: Besvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Hammerdal
Intern identifierare: 1876396-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Område Grus Gäddede
Beskrivning: Besvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Gäddede
Intern identifierare: 1876397-6