300527-2017 - ResultatSverige-Mörbylånga: Tankbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling tankbil Ölands kommunalförbund.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Mörbylånga.
Nuts-kod SE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Mörbylånga kommun upphandlar på uppdrag av Ölands kommunalförbund en (1) st. Tankbil.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34133110 Tankbilar, 34144212 Brandbilar med vattentank, 34144213 Brandbilar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.