See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Högtrycksspolning och slamsugning av avlopps- och dagvattenledningar
Beskrivning: Upphandlingen avser högtrycksspolning, slamsugning, filmning av ledningsnät samt tömning av avlopps- och dagvattenledningar.
Intern identifierare: KS-2025-00156
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513600 Avlägsnande av slam
Ytterligare klassificering (cpv): 90470000 Rensning av avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde A
Beskrivning: Omfattar hela Skåne Blekinge Vattentjänst AB:s (SBVT) verksamhetsområde för anbudsområde A, dvs. ägarkommunernas geografiska områden (Bromölla, Olofströms, Osby och Östra Göinge kommun).
Intern identifierare: Anbudsområde A
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde B
Beskrivning: Omfattar hela MittSkåneVattens verksamhetsområde för anbudsområde B, dvs. ägarkommunernas geografiska områden (Höör och Hörby Kommun). Samt Höörs Fastighet Bostad AB och Höörs Fastighet Industri AB.
Intern identifierare: Anbudsområde B
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde C
Beskrivning: Omfattar Osby, Östra Göinge och Bromölla kommun samt Östra Göinge Renhållnings AB (ÖGRAB).
Intern identifierare: Anbudsområde C