300595-2023 - ÄndringSverige-Mora: Programmering av mjukvara samt rådgivning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utveckling och förvaltning av intranät samt förvaltning av externa webbplatser
Referensnummer: UH-2022-414
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Mora, Orsa och Älvdalens kommuner söker en samarbetspartner för utveckling och leverans av tre nya intranät (ett för varje kommunförvaltning), vidareutveckling och support av intranäten efter lansering och förvaltning, vidareutveckling och support av kommunernas befintliga externa webbplatser samt utbildningar för administratörer, redaktörer och användare i Sitevision.